top of page

EVDEN EVE NAKLİYE

Her insanın bir evi olmamakla beraber kimisi memur, kimisi bulunduğu yerde kalıcı değil geçicidir. Bu yüzden sürekli bir taşınma telaşı, ev değiştirme, il değiştirme gereklilikleri olmaktadır. Çalışan insanlar için, bebeği olan aileler için çok zordur taşınmak. Hele işinden dolayı bir kaç yılda bir il değiştiren kişiler için daha da sıkıntılı bir süreç ve yorgunluk içerir. Her taşınma da eşyalar yıpranmakta, sürekli topla ser stresleri bu da insanı aşırı derecede yormaktadır.

Önceden şimdi ki gibi evden eve nakliyat firmaları çok azdı. Kişiler kendileri evlerini toplar, birer kamyon tutar tekrar kendileri taşır ve boşaltırdı. Şimdi ise evden eve nakliyat şirketlerinin hızla piyasaya girmesiyle taşınan kişilere rahatlığa kavuşmuştur. Çünkü evden eve nakliyat şirketleri o kadar hizmette sınır tanımıyor ki en ince ayrıntısına kadar taşınma ile ilgili işlemleri rayında götürüyor.

Evden eve nakliyat sektöründe ki kişiler oldukça rekabet içerisinde ve git gide bu tarz şirketler kurulmakta, iş yerlerini olağandan daha fazla neler yapılabilir düşüncesiyle fırsat indirimleri, pazarlık kapılarını aralayarak müşterileri çekmektedir. Kolay bir iş olmadığı için fiyat oranları yüksek olan evden eve nakliyat şirketleri aslında kazandığı paraları hak ediyor. Evden eve nakliyat da her şirketin kendine özgü işiyle alakalı prensipleri olup müşteriyle ona göre anlaşmaktadır.

Aşama aşama olan evden eve nakliyatta ilk olarak demontaj ve paketleme işlemi gerçekleşir. Sizler her şeyi nakliyatı yapacak kişilere emanet ediyorsunuz ve karşıdan sadece izliyorsunuz. İşçiler eşyalarınızı imtinayla eşya kırılmaz paketlerle kaplayarak sırayla bu işlemi bitirmeye çalışırlar. Sökülecek dolap, aynalık varsa onları söker ve paketler. Daha sonra düzenli bir şekilde nakliye aracına hepsi taşınır. Gidilecek yeni adrese eşyalar getirilir. Yeni eve tüm eşyalar araçtan çıkartılarak montaj işlemleri yapılır, yerleştirelecek eşyaları yerlerine yerleştirir. Görüldüğü gibi hiç bir şeye dokunmadan işlemi kendileri halletmektedir.

EVDEN EVE NAKLİYAT İŞLEMLERİ

Profesyonel olarak icra edilen bir Evden Eve Nakliyat hizmeti, kendi içinde her biri ciddi deneyim ve uzmanlık gerektiren bir takım işlemler barındırır.

Ekspertiz: Taşıma planlamasının doğru yapılması için taşınacak mekanda yapılan inceleme işlemi. » Yazıyı okuyun..Sigorta: Eşyaların taşnıması sırasında meydana gelebilecek hasar ihtimaline karşı güvence. » Yazıyı okuyun..Demonte ve Montaj: Taşıma işleminin daha güvenli olması amacıyla eşyaların söküm ve tekrar kurulum işlemleri. » Yazıyı okuyun..Ambalaj ve Paketleme: Eşyaları taşınacak mekandan çıkarmadan önce yapılan koruma amaçlı sarma işlemleri. » Yazıyı okuyun..Asansör Kullanımı: Yüksek katlara yapılan eşya taşıma işlemlerinde hız ve güvenlik için asansör kullanımı. » Yazıyı okuyun..Araca Yükleme ve İstifleme: Yol güzergahında eşyaların sarsılmalarını önleme amaçlı araç içi istifleme. » Yazıyı okuyun..Eşya Yerleştirme: Yeni mekanda eşyaların kurulumlarının yapılması ve istenen konuma yerleştirilmesi. » Yazıyı okuyun..Ek Hizmetler: Taşınacak mekanda yapılacak tadilat, temizlik, boya badana gibi ek hizmet biçimleri. » Yazıyı okuyun..

Tüm bu planlamayı nakliye şirketi üstlenmekte ve herhangi bir hasarda şirket hasarlı eşyayı temin etmektedir. Hatta belli bir süre için eşyalarınızı bekletmeye yer arıyorsanız nakliye şirketleri eşyalarınızı istediğiniz süre kadarınca taşıyıp depoda muhafaza etmektedir. Maliyet açısından iki kısıma ayrılan nakliyat şehir içi ve şehirlerarası değişmektedir. Yapılan işlem aynı olmakla birlikte sadece şehirlerarası daha fazla yakıt kullanımı olduğu için fiyatlandırmalar farklıdır. Sizler birçok nakliye şirketleri ile görüşüp anlık bilgilendirmeler ve pazarlık paylarını konuşarak bir fiyat değerlendirmesi yapabilirsiniz.

Evden eve nakliyat şirketlerin temel olarak sorduğu sorular vardır. Bunlar eski evin asansörü olup olmadığı, kaçıncı katta oluşu, kaç odalı olduğu, yeni gidilecek evin asansörü olup olmadığı, kaçıncı katta oluşu, şehir içindeyse hangi semt ya da ilçe olduğu gibi. Asansörün oluşu, eşyaların çokluğu, yeni eve gidilecek mesafe gibi konularda eğer kolaylık var ise nakliye şirketleri fiyatta indirimler yapabilmektedir. İnternet sitelerinde evden eve nakliyatla ilgili fiyat hesaplamaları bulunmaktadır. Bu sitelere girip gerekli boşlukları doldurarak tahmini bir tutar çıkmaktadır.

Eşyalarınızın hasar görmemesi için, yüzde yüz memnuniyet kalımı için çokça nakliye firmaları ile görüşüp hem bir fiyat araştırması yapın hem de içiniz rahat güvenebileceğiniz yerlere başvurun. Nakliye şirketler sizlere sadece özel eşyalarınızı kıyafetlerinizi toplamanızı ve geriye kalan tüm eşyaları işçilere emanet etmenizi istemektedir. Ve bazı bayanlar var ki ısrarla tabağı, çanağı, yorganı yastığı ille de kendi toplamak ister.

Halbuki nakliye şirketleri size en ince ayrıntısına kadar onlara güvenmenizi istemekte. Hanımlar kendilerine boşuna yorgunluk çıkarmaktadır. Eşyalar paketlenirken, araca taşınma işlemi olurken mutlaka başlarında durun ve yapılan işi seyredin. İçinize sinmeyecek durumlarda işçileri uyarın. Bu müşteri hakkıdır. Nakliye firmaları yüzde yüz müşteri memnuniyeti çaba sarf etmekte ve müşteri kaybına uğramak istememektedir.

Olumsuz bir durumda şirkete arayıp bilgilendirme yapınız ki sizi üzen olumsuz soruna karşı tedbir alınsın. Aynı zamanda eğer işçiler gittikten sonra işçilere ait bir hasarla karşı karşıya gelirseniz hemen iş yerine ulaşıp durumu arz edin ki nakliye firması da hasarı temin etsin. Evden eve nakliyat için mutlaka güvenilir kaliteli hizmet sağlayan yerlerle irtibata geçin.

17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Evden eve nakliyatın ana unsurlarından biri olan kamyonları tanımanın daha rahat bir taşınma getireceğini düşünüyorum. Düşüncemin nedeni ise birçok defa bu kamyonların giremediği sokak ve siteler ile

Evden eve nakliyatın ana unsurlarından biri olan kamyonları tanımanın daha rahat bir taşınma getireceğini düşünüyorum. Düşüncemin nedeni ise birçok defa bu kamyonların giremediği sokak ve siteler ile

bottom of page